Máme otevřeno každý den od 6:00 do 18:00

KDYŽ NABROUŠENÍ PŘEROSTLO V PROJEKT…

24.11.2021
Při práci
Při práci

Byl jsem osloven zákaznicí o nabroušení zahradnických nůžek. Při přebírání se paní zmínila, že nůžky má po mamince. Bohužel je zapomněla na zahrádce a nůžky do posledního svého centimetru totálně zrezly. Pod rzí vystupovala vínová barva.
Pochopil jsem, že paní má k nůžkám osobní vztah a nabídl jí své služby v maximálním rozsahu. Jelikož a protože: ,,CO LZE OPRAVIT, OPRAVME"! Nůžky jsem rozebral, obrousil, odrezoval do posledního šroubku a promyslel, jak budu postupovat dál...
Co s týče obnovy (oslovil jsem firmu, co se zabývá komaxitováním a vše šlo vpřed... Doba covidová to nijak neurychlila a tak nový lak byl hotov téměř po měsíci. Výsledek byl úžasný, a tak jsme si plácli pro trvalou spolupráci.
Následné zkompletování na nečisto a opětovné doladění detailů a případných nedostatků na sebe nenechalo dlouho čekat. Mnoho povrchů lze impregnovat a zahradnické nůžky nejsou výjimkou..

Udělat to, co je v mých možnostech, je prioritou. Jelikož v sázce je mnoho. Zákazník čekající přes měsíc očekává, že řemeslník udělá vše...

Nůžky jsou zpět u své majitelky a doufám a věřím, že slouží, jak mají a paní majitelce činí radost.

Troška mého zamyšlení na závěr: ,,Žijeme v době konzumu, se kterou já osobně nejsem moc kompatibilní. Veškeré věci, nástroje nevyjímaje, byly vytvořeny pro to, aby nám sloužily. Čím více opotřebovány, tím méně nám při práci dělají radost, ale proč je hned zatracovat a vyhazovat?"

Myslím, že tento projekt (zakázka) je důkazem: ,,Co jde opravit, opravme."

S pozdravem Lokajovi